3M fono piešinys
Siekiame gerinti savo verslą, mūsų planetą ir kiekvieno gyvenimą.

Noras pagerinti kiekvieno gyvenimą yra jaudinantis ir ambicingas uždavinys. Manome, kad tai teisinga, ir laikome tai savo misija.

Mūsų ambicija pagerinti kiekvieno gyvenimą

Įsivaizduokite pasaulį, kuriame visi gyvena geriau – kur netrūksta gamtos išteklių, žmonės gali pasinaudoti švietimo ir darbo galimybėmis, kur klesti saugios ir sveikos bendruomenės.

Siekiame sukurti tokį pasaulį. Tačiau tokį didelį troškimą įgyvendinti nėra lengva. Todėl 3M pasižada:
 

 • Stengsimės kurti mokslą ir technologijas, kurios leistų pasiekti šiuos tikslus.
 • Skatinsime aistrą ir žinių troškimą savo bendrovėje ir mūsų bendruomenėse.
 • Pripažindami, kad vieni mes negalime to pasiekti, plėtosime ir palaikysime bendradarbiavimą kuriant geresnį gyvenimą kiekvienam.

Sužinokite daugiau, kaip mes pageriname gyvenimus.

 


Istorijos

 

 • Kodėl tamsa yra gerai.

  Naudojant 3M™ Speedglas™ automatinio užtemdymo filtro technologiją, suvirintojo skydelio stiklą galima užtemdyti per 0,1 milisekundę vos pradėjus virinti.

  Kodėl tamsa yra gerai. Kodėl tamsa yra gerai.
 • Turime šviesesnę idėją.

  Naudokite sidabrinę metalizuotą, oro sąlygoms atsparią polimerinę plėvelę, kurios bendras saulės atspindėjimas esant tiesioginiam apšvietimui yra 94%. Rezultatas: šviesesnės LED lempos Afrikoje.

  Turime šviesesnę idėją. Turime šviesesnę idėją.
 • Lengviau atsikvėpkite.

  Alergenų filtrai „Filtrete™ Healthy Living Ultimate Allergen Filters“ pritraukia ir sugauna mikroskopines daleles, kurios gali pernešti bakterijas ir virusus, už maždaug 80 JAV dolerių per metus.

  Lengviau atsikvėpkite. Lengviau atsikvėpkite.

Istorijos

 


Mūsų įsipareigojimai ir nueitas kelias

 

 • Nuo 1932-ųjų pirmaujame tarp bendrovių, taikančių programas ir strategijas, kurios skatina aplinkos apsaugą, socialinę atsakomybę ir ekonominį gyvybingumą.

  Išplėskite, jei norite pamatyti visą mūsų pastangų skatinant tvarią plėtrą laiko juostą.

  1932: 3M suteikia trumpalaikį ir ilgalaikį draudimą nuo nelaimingų atsitikimų, pensijų planą ir nedarbo draudimo planą. 

  1949: pristatytas pirmas 3M akcijų pirkimo planas darbuotojams.

  1951: įkurtas 3M saugos padalinys.

  1953: įkurtas 3M fondas – vienas pirmųjų įmonės labdaros fondų Amerikoje.

  1961: įkurtas 3M vandens ir sanitarinės inžinerijos padalinys.

  1963: įkurta draugija „3M Carlton Society“, skirta geriausiems techniniams darbuotojams pagerbti. 

  1964: 3M skyriuje pradeda dirbti pirmieji profesionalūs higienistai ir sveikatos fizikai.

  1970: pradėti produktų aplinkosaugos įvertinimai. Įsteigta Aplinkosaugos inžinerijos ir taršos kontrolės (EE&PC) organizacija. Pramonės higienos ir sveikatos fizikų paslaugomis 3M pradeda naudotis ne tik Jungtinėse Valstijose.

  1971: įgyvendinta 3M darbuotojų / pensininkų „Matching Gift“ labdaros programa.

  1973: sukurta darbuotojų pavėžėjimo programa. Įsteigtas energijos valdymo padalinys.

  1974: 3M yra viena pirmųjų korporacijų, įgyvendinusių pagalbos darbuotojų namuose programą, teikiančią asmeninio mokymo ir konsultavimo paslaugas darbuotojams ir jų šeimoms.

  1975: 3M direktorių tarnyba priėmė 3M aplinkosaugos politiką. Sukurta teršalų prevencijos programa „Pollution Prevention Pays“ (3P). Pirmųjų metų rezultatai: Įgyvendinus 19 projektų pavyko užkirsti kelią 73 000 tonų oro teršalų, 2 800 tonų gamybos atliekų.

  1977: 3M ir JAV aplinkos apsaugos agentūra remia keturias teršalų prevencijos konferencijas.

  1980: pirmą kartą priimta 3M saugos ir sveikatos politika.

  1981: pradėta aplinkosaugos audito programa.

  1984: pasaulinis aplinkosaugos centras 3M įteikė pirmąjį metinį aukso medalį už tarptautinius įmonės aplinkosaugos pasiekimus. 3M yra pirmoji korporacija, savo darbuotojams pasiūliusi sergančių vaikų priežiūros paslaugas. Tais pačiais metais 3M pradėjo rengti JAV darbuotojų 3M apklausas ir kas dvejus metus rengti pasaulinę standartinę darbuotojų nuomonės apklausą. Sukurta 3M CARES („Community Action Retired Employee Services“) programa, apimanti 3M priklausiusius pensininkus savanorius, skirta tam tikriems jų poreikiams patenkinti.

  1986: įsteigtas 3M bendruomenės savanorių apdovanojimas.

  1987: įsteigtas 3M įmonės saugos, sveikatos ir aplinkosaugos komitetas. Įgyvendinta 3M oro taršos mažinimo programa.

  1988: priimta 3M ozono sluoksnį mažinančių chemikalų laipsniško atsisakymo politika.

  1989: sukurti ir viešai paskelbti 3M aplinkosaugos tikslai 2000 metams. Priimta 3M darbuotojų saugos, sveikatos ir aplinkosaugos politika. Nacionalinė laukinės gamtos federacija 3M įteikė aplinkosaugos pasiekimų apdovanojimą.

  1990: pradėti gaminti Post-it® lipnūs lapeliai iš perdirbto popieriaus. Patvirtinta 3M 16 punktų saugos programa.

  1991: gautas JAV aplinkos apsaugos agentūros stratosferos ozono apsaugos apdovanojimas.

  1993: pasiektas 3M tikslas 70% sumažinti oro taršą. JAV apdovanojimas „Fish and Wildlife Services Corporate Wildlife Award“.

  1994: JAV aplinkos apsaugos agentūra įteikė pasiekimų apdovanojimą už sėkmingą 3M dalyvavimą 33/50 savanoriško oro taršos mažinimo programoje.

  1995: 3M išleido pirmą pasaulyje reguliuojamos dozės inhaliatorių be CFC astma sergantiems ligoniams. 3M inicijavo programą per ketverius metus 50% sumažinti sužeidimus ir sergamumą. 3M gavo Nacionalinį technologijų medalį – aukščiausią apdovanojimą už techninius pasiekimus Jungtinėse Valstijose.

  1996: prezidento Klintono tvariosios plėtros taryba išrinko 3M 3P programą kaip Prezidento tvariosios plėtros apdovanojimo laimėtoją. Oficialiai patvirtinta 3M aplinkosaugos valdymo sistema. Sukurtas 3M pasaulinis saugos ir sveikatos planas.

  1997: 3M oficialiai patvirtino eksploatavimo trukmės valdymo sistemą, įgalinančią atsižvelgti į aplinkosaugos, sveikatos ir saugos problemas kuriant naujus produktus. 3M mokslininkai gavo „Heroes of Chemistry“ apdovanojimą iš Amerikos chemijos draugijos už 3M hidrofluoro eterių (HFE), pakeičiančių CFC, sukūrimą. 3M inicijavo „Lifescapes“ programą, skirtą padėti darbuotojams apsaugoti savo sveikatą, saugą ir gerovę darbe ir namuose.

  1998: 3M nustatė saugos ir sveikatos tikslus – per trejus metus 25% sumažinti metinį sužeidimų ir susirgimų darbo vietoje skaičių.

  1999: Vokietijos Hamburgo aplinkosaugos institutas paskelbė 3M antrąja pagal ekologinį efektyvumą iš 50 didžiausių chemikalus naudojančių įmonių visame pasaulyje.

  2000: įsteigta 3M GIVES („Grants Initiated by Volunteer Service“).

  2001: Nustatyti aplinkosaugos tikslai 2005 metams. Į „3M Contributions“ programą įtrauktas aplinkosaugos aspektas. 3M gavo „National Points of Light Foundation“ apdovanojimą už pasiekimus įmonės bendruomenės paslaugų srityje.

  2002: 3M įtraukta į „Dow Jones“ tvarios plėtros indeksą kaip pramoninių prekių ir paslaugų kategorijos lyderė. 3M įtraukta į FTSE socialiai atsakingų investicijų indeksą. 3M iš „Keep America Beautiful“ gavo „Vision for America“ apdovanojimą.

  2003: 3M gavo „Clean Air Excellence“ apdovanojimą reguliuojamųjų / politikos inovacijų kategorijoje iš JAV aplinkos apsaugos agentūros.

  2004: 3M gavo 2004 m. „Energy Star“ apdovanojimą iš JAV aplinkos apsaugos agentūros ir JAV energetikos departamento už pirmavimą energijos valdymo srityje.

  2005: 3M gavo JAV aplinkos apsaugos agentūros klimato apsaugos apdovanojimą. 3M įvykdė savo 2000–2005 m. įmonės aplinkosaugos tikslų programą, viršydama visus nustatytus tikslus ir paskelbė naują 2005–2010 m. įmonės aplinkosaugos tikslų rinkinį. 3M gavo 2005 m. „Most Valuable Pollution Prevention“ (MVP2) apdovanojimą iš „National Pollution Prevention Roundtable“ organizacijos. JAV aplinkos apsaugos agentūra paskelbė 3M pirmąja įmonių kategorijos „National Environmental Performance Track Outreach“ apdovanojimo laimėtoja.

  2008: 3M įsteigė Atsinaujinančios energijos padalinį. 3M nustatė naujus Strateginius tvarios plėtros principus.

  2010: 2010 m. rudenį 3M kartu su JAV EPA ir Minesotos teršalų kontrolės agentūra (MPCA) pasiekė, kad Minesotos valstijos mugėje būtų pastatytas EPA ENERGY STAR paviljonas. Žiūrėkite šį vaizdo įrašą.

  2011: 3M paskelbė savo 2015 m. tvarios plėtros tikslus. Aštuntus metus iš eilės 3M gavo JAV aplinkos apsaugos agentūros ir JAV Energetikos departamento „Sustained Excellence Award“ apdovanojimą energijos valdymo kategorijoje už nuolatinį energijos valdymo tobulinimą.

  2013: 3M nariai dirbo savanoriais daugiau nei 250 000 valandų, o 3M iš viso paaukojo daugiau nei 61,6 mln. dolerių grynaisiais pinigais ir savo produktais.

  2014: 3M prisijungė prie Jungtinių Tautų Pasaulinio susitarimo. Už savo pasaulinę energijos saugojimo veiklą 3M gavo JAV aplinkos apsaugos agentūros ENERGY STAR® apdovanojimą. 3M šį apdovanojimą pelnė dešimtus metus iš eilės.


Mūsų partnerystės

 

 • Bendradarbiavimas yra svarbi mūsų tvarios plėtros strategijos dalis. Bendradarbiaujame su įvairiomis organizacijomis, kad sužinotumėme apie įvairius požiūrius į tvarią plėtrą, geriau suprastume suinteresuotųjų asmenų pozicijas ir pasimokytume iš savo kolegų sėkmių ir nesėkmių.

 • The Nature Conservancy logotipas

  The Nature Conservancy

  Kartu mes remiame projektus JAV, Brazilijoje, Kanadoje ir Meksikoje.

 • Krioklio atvaizdas

  Darkwoods

  500 000 dolerių 3M fondo subsidija padės įgyvendinti didžiausią privatų žemės įsigijimą saugojimo tikslais Kanados istorijoje, ši žemė driekiasi nuo Jeloustouno iki Jukono. Ši žemė padės atkurti šiaurinių elnių ir kitų nykstančių rūšių buveinę sujungiant saugomas teritorijas.

 • Forest Legacy Conservation Land

  „Minnesota Forest Legacy“ partnerystė

  Suteikus 1,5 mln. dolerių subsidiją, skirtą apsaugoti 89 000 akrų šiaurės Minesotoje, tai bus vienas iš didžiausių nepaliestų miškų visos šalies mastu.

 • Žole apaugusios kalvos

  Žemyno perlas

  2011 m. 3M suteikė 1 mln. dolerių subsidiją, skirtą sujungti 60 mln. akrų saugomos viešosios žemės Montanoje, Aidahe, Vajominge, iki pat pietinės Britų Kolumbijos. Tai yra du didžiausi įsigijimai saugojimo tikslais Šiaurės Amerikos istorijoje.

 • Taršos leidimai

  3M pagal JAV aplinkosaugos įstatymus už į orą išmetamų teršalų sumažinimą, viršijantį aplinkosaugos reikalavimus, gavo taršos leidimų. Daugeliu atvejų mes šiuos leidimus pardavėme ir gautą pelną skyrėme aplinkosaugos projektams arba pačius leidimus atidavėme šalies ir vietinei valdžiai, kad jie būtų panaudoti oro kokybei gerinti.

 • Pasaulinis išteklių institutas

  Bendradarbiaujame su Pasauliniu išteklių institutu ir kolegomis iš Tvariosios plėtros pasaulinės verslo tarybos, kad sukurtume pasaulinį protokolą, skirtą įvertinti anglies išmetimą tiekimo grandinėje ir produktų eksploatavimo metu.

 • Design for the Environment

  Mūsų Statybų ir komercinių paslaugų padalinys dalyvauja „Design for the Environment (DFE)“ iniciatyvoje, kurią vykdo JAV Aplinkos apsaugos agentūra (EPA). Dalyvaudami šioje iniciatyvoje, 3M tyrėjai dirba su valstybės specialistais siekdami nustatyti efektyvius valymo produktų chemikalus, saugančius žmonių sveikatą ir aplinką.