Berniukas, žiūrintis į vandenį
Mokslas, pritaikytas gyvenimui. Kiekvieno gyvenimui.

Siekiame gerinti savo verslą, mūsų planetą ir kiekvieno gyvenimą.

Sužinokite, kaip

3M ir tvari plėtra

Rūpinimasis mūsų planetos ir mūsų verslo tvaria plėtra reiškia, kad mes saugome gamtos išteklius ir suteikiame asmenims ir bendruomenėms visame pasaulyje galimybę skatinti progresą. Tai reiškia, kad spręsdami pasaulinius iššūkius siekiame užtikrinti pusiausvyrą tarp ekonominių, aplinkosaugos ir socialinių veiksnių. O visų svarbiausia – tai reiškia kolektyvinį darbą siekiant bendro tikslo – pagerinti kiekvieno gyvenimą.

 


Pasaulinių iššūkių istorijos

 • Mažiau reiškia daugiau.

  3M™ ertmių užpildai, 3M™ Scotch-Weld™ klijai ir lengvi polisulfido hermetikai sumažina orlaivių svorį, taip padidindami našumą, sumažindami sąnaudas ir tausodami aplinką.

  Mažiau reiškia daugiau. Mažiau reiškia daugiau.
 • Kaip mažiau reiškia daugiau aušinant aparatūrą.

  3M™ Novec™ skysčiai aparatūrai aušinti naudoja mažiau energijos (net 95%), todėl galite glaudžiau sutalpinti aparatūros komponentus.

  Kaip mažiau reiškia daugiau aušinant aparatūrą. Kaip mažiau reiškia daugiau aušinant aparatūrą.
 • Daugiau galios, mažiau trikdžių.

  Kai elektros linijų laidų gyslos gaminamos iš aliuminio kompozito, jomis galima perduoti dvigubai daugiau elektros energijos ir dvigubai sumažinti svorį, nekeičiant esamos infrastruktūros.

  Daugiau galios, mažiau trikdžių. Daugiau galios, mažiau trikdžių.

Pasaulinių iššūkių istorijos


Mūsų strategija

 

 • Mūsų tvarumo politikos tikslas – palaikyti plėtrą pasauliniu mastu, kartu skatinant mūsų verslo plėtrą. Tai reiškia, kad turime spręsti pasaulinius iššūkius, pvz., energijos prieinamumo ir saugos, žaliavų trūkumo, žmonių sveikatos ir apsaugos, švietimo ir profesinio tobulinimosi, nenutoldami nuo savo plėtros vizijos.

  • 3M technologijos skatina kiekvienos įmonės verslo plėtrą
  • 3M produktai patobulina kiekvienus namus
  • 3M inovacijos pagerina kiekvieno žmogaus gyvenimą

  Kaip ir dauguma organizacijų, siekiame išlaikyti pusiausvyrą tarp šių trijų kertinių tvarios plėtros elementų:

  • Ekonominė sėkmė: kuriame išskirtinius, praktiškus ir sumanius sprendimus tvarios plėtros iššūkiams spręsti.
  • Aplinkosauga: teikiame praktinius ir efektyvius sprendimus bei produktus, sprendžiančius aplinkosaugos iššūkius.
  • Socialinė atsakomybė: bendraujame su svarbiausiomis suinteresuotomis šalimis, siekdami pagerinti savo tvarios plėtros praktiką.

  Sužinokite daugiau, kaip mes sprendžiame pasaulinius iššūkius.


Tikslai ir progresas

 

 • Vienintelis dalykas, kuris mums patinka labiau nei gera idėja, yra geras rezultatas. Siekiant tvarios plėtros, mūsų veiklos rezultatai yra išties iškalbingi. 57% sumažinome šiltnamio efektą sukeliančių dujų naudojimą, eikvojame mažiau vandens ir išmetame mažiau teršalų – mūsų pastangos palaikyti tvarią plėtrą tikrai atsiperka. Skaitykite daugiau.


Mūsų pirmininko pranešimas

 

 • Inge Thulin, generalinis direktorius

  Nuo 1902 m. 3M padeda žmonėms gyventi geriau. Socialinė atsakomybė ir įsipareigojimas saugoti aplinką yra mūsų tapatybės dalis, įgyvendinama mūsų vizijoje:

  • 3M technologijos skatina kiekvienos įmonės verslo plėtrą
  • 3M produktai patobulina kiekvienus namus
  • 3M inovacijos pagerina kiekvieno žmogaus gyvenimą

  Savo veiklą plėtojame daugiau nei 70 šalių, o 55 000 produktų parduodame beveik 200 šalių – esame neatskiriama pasaulio ekonomikos dalis ir žmogiškumas yra mūsų prioritetas. 3M produktai nuolat yra šalia kiekvieno iš mūsų, o tai leidžia mums keisti ištisų miestų, kaimų ir žmonių gyvenimus.

  Dėl sparčios komunikacijų plėtros mūsų pasaulis tampa pasauline bendruomene, puoselėjančia bendras vertybes. Kartu mes sprendžiame klausimus, susijusius su energijos prieinamumu ir klimato kaita, vandens kokybe ir aprūpinimu juo, žaliavų trūkumu, švietimu, tobulėjimu ir žmonių sveikata bei sauga.

  Akivaizdu, kad tokia dinamiška pasaulio raida kelia grėsmę tvariai plėtrai ateityje, todėl 3M, pasitelkusi didžiausią savo turtą – idėjas ir inovacijas – sprendžia šiuos iššūkius.

  Įvairiausiose srityse, nuo sveikatos priežiūros iki elektronikos ir automobilių pramonės, kuriame technologijas, kurios kasdienį gyvenimą daro lengvesnį, saugesnį ir visavertiškesnį. Keletas naujausių pavyzdžių, kaip savo idėjas ir inovacijas pritaikėme kurdami tvaresnę ateitį:

   

  • 2014 m. už pasaulinę energijos tausojimą skatinančią veiklą gavome JAV aplinkos apsaugos agentūros ENERGY STAR® apdovanojimą. 3M šį apdovanojimą pelnė dešimtus metus iš eilės. Buvome dar kartą įtraukti į Dowe Jones tvarios plėtros indeksą – tai garbė, kuria didžiuojamės nuo 1999 m.
    
  • Sukuriame ir išleidžiame vis daugiau tvarią plėtrą palaikančių produktų, įskaitant energiją taupančias plėveles planšetiniams kompiuteriams, Post-it® ekologiškesnius lipnius lapelius, oro barjero sprendimus pastatams, Envision® grafikos plėveles, 360 Encompass™ sveikatos informacijos sistemą ir energiją taupančią, įvairių apdovanojimų gavusią LED technologiją.
    
  • Mes sėkmingai vykdome programą „Pollution Prevention Pays“, kuri oro, vandens ir atliekų taršą padėjo sumažinti beveik 2 mln. tonų, o šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisija 2002–2013 m. bendrai sumažėjo 57 proc. (nors įmonės pardavimas per tą patį laikotarpį padidėjo 30 procentų).
    
  • Nuolat prisidedame prie gyvybiškai svarbių ekosistemų apsaugos ir atkūrimo visame pasaulyje. Bendradarbiaudamas su tokiais partneriais kaip „The Nature Conservancy“, 3M fondas skyrė daugiau nei 21 mln. dolerių, kurie padėjo išsaugoti daugiau nei 1 mln. akrų.
    
  • 2013 m. paaukojome daugiau nei 61,6 mln. lėšų ir savo produktų.
    
  • 2014 m. prisijungėme prie Jungtinių Tautų Pasaulinio susitarimo. Nors 3M visada laikėsi pagrindinių šio susitarimo vertybių, didžiuojamės oficialiai patvirtinę, kad įsipareigojame laikytis 10 šio susitarimo principų žmogaus teisių, darbo, aplinkosaugos ir kovos su korupcija srityse ir plėtoti bendradarbiavimą su šia organizacija.

  Džiaugdamiesi savo pasiekimais, kartu suvokiame pasaulinių iššūkių, kuriuos bandome spręsti, reikšmingumą. Tai nebus lengva ir turės įtakos mūsų veiklai, ilgalaikių sprendimų priėmimui ir bendradarbiavimui. Tačiau esame įsitikinę, kad dirbdami su savo klientais bei partneriais ir suteikdami žmonėms galimybę skatinti savo kūrybiškumą ir aistrą, galime paskatinti esminius pokyčius, kurių reikia sėkmingam verslo ir visuomenės gyvavimui.

  3M yra atsakinga 89 500 darbuotojų komanda, pasiruošusi kurti tvaresnę ateitį. To siekiame kurdami produktus, palaikančius mūsų klientų tvarios plėtros pastangas, įgyvendindami tvarias praktikas savo tiekimo grandinėje ir, kas turbūt svarbiausia, kartu siekdami bendro tikslo.

  Didžiuojuosi, kad esu 3M komandos dalis ir džiaugiuosi, kad 3M atlieka svarbų vaidmenį padėdama visiems ir visur gyventi geriau.

  Inge G. Thulin
  Pirmininkas, prezidentas ir generalinis direktorius


Susiję produktai