1. Lietuva
 2. Apie 3M
 3. Technologijos
Technologijos periodinėje lentelėje

Technologijos

Toliau pasirinkite technologiją, kad sužinotumėte apie mūsų idėjas, kaip spręsti įvairias problemas visame pasaulyje.

 

 • Pritaikymo galimybės
  Ac Icon

  Garso kontrolė

  Garsūs, nemalonūs garsai ne tik erzina, bet ir kelia grėsmę mūsų sveikatai ir saugumui. 3M sukūrė įvairių neaustinių, viskoelastinių polimerų ir kitų medžiagų, skirtų garsui sugerti, vibracijai sumažinti bei nepageidaujamam triukšmui kontroliuoti. Transporto priemonėse šios medžiagos užtikrina tylesnę keleivių skyriaus aplinką. Kompiuterių diskų įtaisuose šios medžiagos naudojamos erzinantiems garsams slopinti ir prieigos spartai bei saugyklos talpai padidinti. Darbo vietoje jos padeda sumažinti blaškymąsi, apsaugoti klausą ir užtikrina sklandų bendravimą.


  Di Icon

  Ekranai

  Kuriant 3M medžiagas ekranams manipuliuojama šviesos perdavimu ir atspindėjimu. Pasitelkę savo patirtį kuriant kelių sluoksnių plėveles, objektyvus ir mikroreplikacijas, galime užtikrinti faktiškai visų tipų elektroninių ekranų, įskaitant nešiojamųjų įrenginių skystųjų kristalų ekranus, LCD monitorius ir televizorius bei gigantiškus projektorių ekranus, aiškesnį vaizdą, didesnį patvarumą ar ryškumą. Šios medžiagos taip pat naudojamos nešiojamųjų kompiuterių privatumo filtruose ir kasos automatuose.


  Ec Icon

  Energijos komponentai

  Pasaulis pasikliauja 3M technologija, padedančia rasti naujų energijos generavimo ir saugojimo būdų. 3M yra kuro elementų komponentų gamybos, ypač ekonomiškų membranos elektrodų rinkinių projektavimo ir gamybos lyderė visame pasaulyje. Be to, aktyviai kuriame ličio jonų medžiagas akumuliatorių sistemoms. Fotoelektros pramonės srityje 3M kuria pažangias technologijas (įskaitant barjerines plėveles ir Fresnel koncentratorių lęšius) ir tiekia produktus, tokius kaip itin didelio sukibimo ir laidžias folijos juostas.


  Fs Icon

  Filtravimas, atskyrimas ir gryninimas

  Taikant filtravimo, atskyrimo ir gryninimo inovacijas galima gauti itin grynus komponentus, reikalingus farmacijos, maisto ir specializuotai chemijos pramonei. Siekdama atitikti griežtus šių ir kitų pramonės sričių standartus, 3M siūlo kelis skysčių ir dujų filtravimo bei atskyrimo variantus, įskaitant mikroporingų membranų, anglies ir neaustinio pluošto technologijas. Be to, šios žinios buvo pritaikytos kuriant 3M asmeninius respiratorius ir kaukes, buitinius namų ir automobilių oro filtrus bei buitines vandens apdorojimo sistemas.


  Fc Icon

  Lanksčios konvertavimo ir pakavimo galimybės

  Paskutinis etapas gaminant daugiau nei pusę 3M produktų yra plėvelės, abrazyvo, juostos ar kitos medžiagos transformavimas į konkrečią klientui reikalingą formą bei dydį. Galime greitai iš naujo sukonfigūruoti, kaip produktas turi būti pjaunamas, formuojamas ir apipavidalinamas, todėl užtikriname, kad produktai visuomet bus kokybiški ir pritaikyti kliento poreikiams. Lanksčios gamybos galimybės leidžia pasiūlyti įvairius pakavimo variantus, išlaikančius ir apsaugančius galutinį produktą bei pardavėjo prekių ženklų strategiją.


  Fe Icon

  Įvairūs elektronikos produktai

  Naudodama pažangias patentuotas medžiagas ir gamybos metodus, 3M pirmauja elektronikos schemų ant lanksčių polimerinių plėvelių gamybos srityje. Pirmiausia šios ekonomiškos ir lengvos schemos, kurias galima lankstyti, buvo naudojamos Inkjet spausdintuvų kasetėms. Šiuo metu ši technologija taip pat naudojama standžiųjų diskų įtaisuose, medicinos diagnostikos įrenginiuose, dideliuose plokščiuose ekranuose ir kituose prietaisuose, reikalaujančiuose patvarumo ir lankstumo.


  Im Icon

  Atvaizdavimas

  3M supranta vaizdinę komunikaciją. Sukūrėme pirmąjį terminį fakso aparatą vaizdams perduoti. Pakeitėme reklamą sukūrę pirmąjį skaitmeniniu būdu išspausdintą grafinį vaizdą per visą sieną. Sukūrėme kelių sluoksnių optines plėveles, kurias naudojant gaunami aiškūs, ryškūs elektroninių ekranų vaizdai ir nuo klastojimo apsaugoti saugos ženklai. Patobulinome savo dažus ir pigmentus, siekdami užtikrinti realistiškas, ryškias spalvas, neišblunkančias net prasčiausiomis sąlygomis. Remdamasi savo ilgamete patirtimi spausdinimo ir skaitmeninių technologijų srityje, 3M nuolat kuria naujas sudėtingas plėveles, dažus ir programinę įrangą, skirtus spausdinimo, elektroninių ekranų ir ženklinimo sistemoms.


  Lm Icon

  Šviesos valdymas

  Pirmiausia susipažinkite, kaip 3M vertina pažangias medžiagas. Kaip derina medžiagas plonose plėvelėse daugybėje sluoksnių. Sužinokite apie neprilygstamą 3M gebėjimą kurti mikroskopines struktūras ant plėvelių (ir kitų paviršių). Derindama šias ir kitas technologijas 3M manipuliuoja šviesa kasdien naudojamiems produktams transformuoti. Ženklai tampa ryškesni ir lengviau įskaitomi. Saugos ženklai tarsi sklendžia virš dokumentų. Elektroninių ekranų vaizdai gyvesni ir spalvingesni, bet eikvojama mažiau energijos.


  Mf Icon

  Mechaniniai fiksatoriai

  Naudodami 3M mechaninius fiksatorius klientai gali pritvirtinti ir atskirti medžiagas tiek kartų, kiek reikia. Šiuos patvarius struktūrinius paviršius kuriame naudodami unikalių technologijų derinį, įskaitant mikroreplikaciją, polimerų apdorojimą, klijus ir neaustines medžiagas. Mūsų itin patogūs fiksatoriai transformavo įvairius produktus, įskaitant kūdikiams skirtas sauskelnes bei abrazyvus. Be to, jie naudojami transporto, sveikatos priežiūros, sporto prekių ir elektronikos produktuose.


  Op Icon

  Telekomunikaciniai ryšiai

  Didėjant internetinių paslaugų, pvz., internetinės telefonijos ar vaizdo įrašų pagal pareikalavimą, paklausai, sparčiai auga ir didesnio pralaidumo poreikis. Išnaudodama medžiagų mokslo ir tikslaus apdorojimo srityse sukauptą patirtį 3M siūlo optines sandūras ir jungtis, padedančias paslaugų teikėjams kurti ir prižiūrėti tinklus, atitinkančius klientų keliamus spartos ir patikimumo reikalavimus. Mūsų pasiekimai optinės elektronikos srityje taip pat atsispindi 3M ekranų komponentuose, lanksčiuose elektronikos produktuose ir jutikliuose, skirtuose medicinos, apsaugos ir gynybos sritims.


  Po Icon

  Akytosios medžiagos ir membranos

  Akytosios medžiagos ir membranos naudojamos daugybėje 3M produktų, įskaitant respiratorius, filtrus, kuro elementus, transderminius pleistrus ir žaizdų tvarsčius. 3M gamina akytąsias plėveles ir kitas struktūras, pagal paskirtį pritaikydama akučių dydį ir išdėstymą. Be to, membranas ir kitas medžiagas galima keisti cheminiu būdu, kad jos sugautų daleles. Šiandien 3M technologija užtikrina, kad oras ir kiti skysčiai cirkuliuotų tinkamu greičiu, o bet kokio dydžio dalelės: ar ryžio grūdo dydžio, ar tokios smulkios kaip nanometru matuojamos molekulės, būtų pašalinamos.


  Tt Icon

  Stebėjimas ir sekimas

  Radijo dažnio identifikavimas (angl. „radio-frequency identification, RFID) dabar yra itin patikimas, vertingas ir populiarus įrankis elementų judėjimui ir būsenai stebėti. Pirmąją tokią belaidžio stebėjimo technologiją 3M sukūrė ir pritaikė naudoti bibliotekų sistemose. Šiandien klientai naudoja ją klijuodami etiketes ant medikamentų siuntų, atlikdami lėktuvų variklių techninės priežiūros darbus, ant audinių mėginių, teisinių ir medicininių failų ir dar daugiau. Naudojant nuolat tobulinamą programinę ir aparatinę įrangą 3M RFID padeda padidinti produktyvumą, kartu sumažindama išlaidas, susijusias su vagystėmis ir praradimu.

 • Bi Icon

  Biotechnologija

  Kurdama sveikatos priežiūros produktus 3M naujais ir neįprastais būdais derina savo pranašumus medžiagų mokslo, paviršių apibūdinimo, filtravimo ir biologijos srityse. Iš rezultatų paminėtini: neįtikėtinai patvarios dantų restauracinės medžiagos, biologiškai suderinamos chirurginės juostos ir tvarsčiai, transderminiai vaistų pleistrai, antimikrobiniai valikliai ir sterilizavimo jutikliai.


  Dd Icon

  Vaistų tiekimas

  Medikamentai gali pagerinti gyvenimo kokybę ir kartais net išgelbėti gyvybę. Svarbu, kad jie tinkamomis dozėmis ir tinkamu laiku patektų į tinkamą vietą. 3M pirmauja matuojamų dozių inhaliatorių (skirtų vaistams perduoti į kvėpavimo takus) ir transderminių pleistrų sistemų kūrimo srityje. Mūsų cheminių formulių išmanymą ir vaistų tiekimo technologijas papildo ilgametė patirtis, sukaupta reglamentavimo, kokybės užtikrinimo ir tikslios gamybos srityse.


  Md Icon

  Medicinos duomenų tvarkymas

  Daugiau nei 6 000 ligoninių visame pasaulyje naudojama pažangi 3M programinė įranga ir konsultavimo paslaugos padeda organizacijoms fiksuoti ir klasifikuoti sveikatos priežiūros duomenis, paskirstyti išteklius, laikytis nuostatų, tvarkyti pajamas ir galiausiai gerinti pacientų sveikatos priežiūros paslaugų kokybę. Naudodamos mūsų priemones sveikatos priežiūros organizacijos gali gerokai sutaupyti, o vyriausybės ir sveikatos politikos įstaigos gali valdyti išlaidas bei pagerinti vietinių bei nacionalinių sveikatos priežiūros sistemų veiklos rezultatus.


  Mi Icon

  Mikrobų aptikimas ir kontrolė

  3M technologijos reikšmingai padeda kovojant su pavojingais mikrobais. Remdamasi sukauptomis žiniomis apie specifines medžiagas, dangas, nanotechnologijas, signalų apdorojimą ir mikroreplikaciją, 3M sukūrė sparčias ir lengvai naudojamas sistemas, skirtas patogenams ir kitiems organizmams aptikti, identifikuoti ir jų kiekiui nustatyti. Jos naudojamos ligoninėse, medicinos laboratorijose, klinikose bei maisto apdorojimo ir ruošimo patalpose. Be to, kuriame mikrobų aptikimo ir apibūdinimo technologijas, pagrįstas genetiniais žymenimis.


  Se Icon

  Jutikliai

  Silpnas ūžesys naujagimio širdyje, kritinis temperatūros pasikeitimas, silpninantis vakcinos veikimą, cistinės fibrozės genetinis žymuo – šiuos ir kitus indikatorius galima aptikti naudojant 3M jutiklius ir kitų gamintojų jutiklius, kuriuose naudojami 3M komponentai. Mūsų technologijos reaguoja į įvairiausius stimulus, įskaitant širdies, šviesos, slėgio, radijo, cheminius, biologinius ir kitus signalus. Mūsų jutiklių pritaikymas labai įvairus: nuo nebrangių indikatorių, pvz., vienkartinių sterilizavimo bandomųjų juostelių, iki pažangių automatinių diagnostikos įrenginių.


  Wo Icon

  Žaizdų tvarkymas

  Kai paciento oda pažeidžiama operacijos metu, įvykus nelaimingam atsitikimui ar įterpiant intraveninį keteterį, kyla infekcijos pavojus. 3M sveikatos priežiūros produktuose naudojami klijai, plėvelės, neaustinės ir specifinės medžiagos, pvz., sugeriantys ir skaidrūs tvarsčiai, chirurginės juostos ir operaciniai apklotai, bei odos paruošimo produktai ir valikliai, siekiant užtikrinti greitesnį gijimą ir sumažinti infekcijos grėsmę.

 • Ab Icon

  Abrazyvai

  3M savo veiklą pradėjo gamindama abrazyvus. Daugiau nei šimtmetį tobulinome savo pradines technologijas ir papildėme jas kitų 3M sričių išradimais. Šiandien gamindami abrazyvus pasikliaujame savo tradiciniais privalumais, tokiais kaip klijai ir dangos, bei pasitelkiame modernias technologijas, nuo mikroreplikacijos ir keramikos iki neaustinių medžiagų. Rezultatas: įvairiausi abrazyvai, kuriuos naudojant galima lengvai ir tiksliai formuoti, dailinti bei poliruoti.


  Ad Icon

  Klijai

  Tokie stiprūs, kad gali išlaikyti struktūrinę plokštę visą pastato egzistavimo laikotarpį, ir tokie švelnūs, kad gali būti naudojami vaikų. Kadangi 3M klijai sukurti siekiant patenkinti klientų poreikius, jie naudojami pačiuose įvairiausiuose produktuose, pvz., lėktuvuose ir mobiliuosiuose telefonuose, transporto priemonėse ir medicininiuose tvarsčiuose. Itin daug nuveikėme kurdami šviesa kietinamus klijus ir epoksidines medžiagas. Ir, žinoma, spaudimui jautrias juostas, kurias 3M išrado daugiau nei prieš 80 metų.


  Am Icon

  Pažangios medžiagos

  Kai 3M mokslininkai pradeda spręsti kliento problemą, jie pasitelkia įvairiausias pažangias ir specifines medžiagas: polimerus, kompozitus, keramiką, fluorintąsias, nano- medžiagas ir dar daugiau. Mūsų laboratorijose nuolat kuriamos naujos formulės ir keičiamos esamos medžiagos. Be to, 3M sugeba neprilygstamai pritaikyti šias naujas medžiagas, kad jos atitiktų gamybos poreikius realiame pasaulyje.


  Ce Icon

  Keramika

  3M pradėjo nuo mineralų vertimo švitriniu popieriumi. Daugiau nei šimtmetį iš neorganinių keraminių medžiagų gaminame įvairiausius produktus: stogą apsaugančias šiurkščias granules, jutiklinius bankomatų ekranus, medžiagas estetinei dantų restauracijai, šiurkščiausius abrazyvus, šviečiančius kontūrus, rodančius kryptį lietaus merkiamame pagrindiniame kelyje, ir itin stiprų pluoštą, įaustą į elektros linijas. Visos šios medžiagos sukurtos per ilgą 3M neorganinių keraminių medžiagų naudojimo istoriją.


  Do Icon

  Odontologijos ir ortodontinės medžiagos

  1964 m. 3M pristatė pirmąją dantų spalvos plombavimo medžiagą. Tai buvo didelis laimėjimas, nes pacientams nebereikėjo nerimauti dėl estetinio vaizdo, o odontologai galėjo naudoti patvarią medžiagą. Nuo to laiko pritaikėme daugybę chemijos, biologijos, keramikos ir skaitmeninių duomenų sričių naujovių, siekdami pirmauti pasaulyje gamindami kompozitus dantims, klijus, atspaudines medžiagas, ortodontinius ir kitus produktus. Ypač išsiskiriame tuo, kad naudojame itin lipnias plombavimo medžiagas, kurios greitai sukietėja ir nekelia pacientams diskomforto, bei atspaudų technologiją, kurią taikydami galime tiksliai atkurti pacientų dantų išdėstymą.


  Em Icon

  Elektroninės medžiagos

  Kuriant elektroninius komponentus – nuo puslaidininkių įtaisų ir vidinių sujungimų iki duomenų saugojimo sistemų ir ekranų – pažangą dažnai paskatina technologiniai proveržiai organinių, neorganinių ir metalinių medžiagų, iš kurių šie komponentai gaminami, srityse. 3M prisideda prie gamybos ir efektyvumo tobulinimo pritaikydama savo pasiekimus gaminant daugybę šiuolaikinių elektronikos prietaisų sudedamųjų dalių, įskaitant fluorintąsias chemines medžiagas, klijus, abrazyvus, membranas, elektrodus ir elektrolitus.


  Fi Icon

  Plėvelės

  3M gaminamos plėvelės naudojamos įvairiausiais tikslais. Vienos linijos produktai padidina LCD ekranų ryškumą, o kiti – blokuoja saulės spindulių patekimą per langus. 3M plėvelės naudojamos pastatų dydžio grafiniams vaizdams kurti ir apsaugoti nuo užrašų ir piešinių ant namų sienų. Kai kurios jų yra vienasluoksnės ir pritaikomos tik tam tikrose siaurose srityse, o kitas sudaro daugybė sluoksnių, suderintų taip, kad perduotų ar atspindėtų konkrečių ilgių bangas. Taip pat yra plėvelių, kurios itin nelaidžios deguoniui ir drėgmei, ko reikalauja naujos kartos elektroninių ekranų gamintojai.


  Fl Icon

  Medžiagos su fluoru

  3M fluorintosios medžiagos yra aktyviosios medžiagos, įeinančios į daugybės 3M apsauginių dangų sudėtį. Jos taip pat naudojamos kaip terminio valdymo skysčiai bei kaip aktyviosios paviršiaus medžiagos, pagerinančios itin veiksmingų dažų ir dangų naudojimą. Dyneon fluoro polimerai itin atsparūs temperatūrai ir chemikalams, todėl puikiai tinka daugumai produktų, naudojamų ekstremalioje ir nepalankioje aplinkoje. Jie naudojami laidų dangoms, sandarikliams, tarpikliams, nelimpančioms dangoms, degalų žarnų įdėklams ir kitiems intensyviai eksploatuojamiems gaminiams.


  Me Icon

  Metalo matricos kompozitai

  Infiltruodama perdirbtus keraminius pluoštus ar daleles į aliuminio lydinį 3M kuria kompozitines medžiagas ir produktus, pasižyminčius neįprastu patvarumu, lengvumu ir stangrumu. Pirmasis šios 3M technologijos komercinis pritaikymas – itin patvari elektros linija, kuria galima perduoti dvigubai daugiau energijos, palyginti su to paties dydžio standartinėmis linijomis. Toliau tęsiami darbai kuriant produktus ir komponentus kitiems tikslams, įskaitant pritaikymą statybos ir mechanikos srityse. Šios medžiagos pranašumai tampa dar didesni, jei komponentas naudojamas esant apkrovoms su dideliu pagreičiu, nes leidžia sumažinti svorį.


  Nt Icon

  Nanotechnologija

  3M mokslininkai ir tyrėjai nagrinėja pasaulį nanometro lygiu, nustatydami unikalias medžiagų fizines, chemines ir biologines savybes. Šios neįprastos savybės jau naudojamos kietosiose dangose, dantų restauravimo medžiagose ir ryškumą didinančiose optinėse plėvelėse (naudojamose LCD ekranuose). Nanodalelių atsiradimas turi įtakos daugumai 3M technologijų platformų, įskaitant klijus ir medikamentus.


  Nw Icon

  Neaustinės medžiagos

  Pusšimtį metų tyrinėdama neaustinių medžiagų pritaikymo galimybes 3M vis dar randa naujų jų tobulinimo ir taikymo būdų. Medicininiai pleistrai su šiomis medžiagomis yra patogesni pacientams. Abrazyvai, į kuriuos jų dedama, yra patvaresni ir paprastesni naudoti. Naudojamos kaip izoliatoriai jos užtikrina, kad automobilyje bus tyliau, o dėvimas švarkas – šiltesnis. 3M, pasitelkdama žinias apie pažangias medžiagas ir sudėtingų gamybos technologijų išmanymą, atranda naujų neaustinių medžiagų pritaikymo galimybių plataus vartojimo produktuose, sveikatos priežiūros ir sunkiosios pramonės srityse.


  Sm Icon

  Specializuotos medžiagos

  3M pranoksta visus gamindama ir modifikuodama mažos apimties, itin vertingas medžiagas klientų ir savo poreikiams įgyvendinti. Tai yra specializuoti priedai ir chemikalai, įskaitant katalizatorius, apsauginę dervą, fotoiniciatorius, aktyviąsias paviršiaus medžiagas, mikrosferas, lengvai valomas dangas, akumuliatorių elektrolitus ir lubrikantus. Be to, 3M gamina keraminę tekstilę ir kompozitus, skirtus naudoti kosmoso pramonėje, perdirbant naftą, apdorojant metalą ir kitose pramonės srityse. Be kitų unikalių medžiagų, 3M kaupia vis daugiau žinių apie patvarius ir lengvus metalo matricos kompozitus.

 • Mr Icon

  Mikroreplikacija

  3M pirmauja naudodama nedideles tikslių formų struktūras, suteikiančias medžiagoms naujų fizinių, cheminių ar optinių savybių. Prizmių mikroreplikos naudojamos kelių ženkluose, elektroniniuose ekranuose ir pastatų išorės apšvietime, siekiant geriau užfiksuoti ir atspindėti šviesą. Naudojant smulkias piramides užtikrinamas geresnis 3M struktūrinių abrazyvų veikimas ir tolygesnis dėvėjimasis. O naudojant mikroreplikuotus kanalus galima kapiliariniu būdu nukreipti skysčius – tai atveria daug naujų pritaikymo galimybių biomedicinos produktuose.


  Mo Icon

  Formavimas

  3M naudojamos pažangios formavimo technologijos tiksliems optiniams objektyvams ir sudėtingoms figūroms formuoti. Be to, formavimo būdu kuriame šablonų mikroreplikas struktūriniuose abrazyvuose, tobuliname ryškumą ir gaminame apsaugines plėveles. Kadangi šiems produktams reikalingi itin dideli leistinieji nuokrypiai, tuo pasinaudojusi 3M sukaupė neprilygstamą patirtį įvairių papildomų technologijų, reikalingų termoplastinėms ir termoaktyviosioms medžiagoms apdoroti, pvz., formavimo įrankių dizaino, proceso vertinimo ir terminių ciklų, srityje.


  Pd Icon

  Dalelių ir dispersijos apdorojimas

  Gebėdama sukurti ir išsklaidyti daleles kietuosiuose kūnuose, plėvelėse ir skysčiuose, 3M gali suteikti unikalias charakteristikas savo abrazyvams, dantų restauravimo medžiagoms, rašalui, langų ir optinėms plėvelėms bei daugybei kitų produktų. Kadangi išmanome apie fizinę, cheminę ir tarpfazinę sąveiką, galime taikyti tiksliai išsklaidytas daleles ir nanodaleles (pvz., stiklo mikrosferas, anglį, metalus ir metalo oksidus), kad paveiktume medžiagos stiprumą, lūžio rodiklį, savitąjį laidumą, infraraudonosios spinduliuotės sugertį, katalizatorių aktyvumą ir kitas charakteristikas.


  Pm Icon

  Polimerų lydymo apdorojimas

  Per daugelį metų 3M tapo pasaulio lydere polimerų kūrimo ir naudojimo srityje, gebanti paversti šias unikalias molekules į plėveles ir objektus, naudodama ekstruzijos, padengimo ir kitas apdorojimo technikas. Šiandien beveik visose 3M technologijų platformose ir daugumoje 3M produktų naudojami polimerai. Žinios apie polimerų apdorojimą itin svarbios sveikatos priežiūros, elektronikos, ekranų ir grafikos rinkose.


  Pp Icon

  Tikslus apdorojimas

  Anksčiau masinėje gamyboje pasitaikydavo, kad galutiniai produktai gerokai skirdavosi vienas nuo kito. Tačiau tai visiškai nebekelia problemų dabar, kai pasitelkiamos pažangios padengimo, džiovinimo, kietėjimo, pluoštų apdorojimo ir kitos technologijos. 3M inžinieriai projektuoja gamybos įrangą, kurioje tiksliai kontroliuojami procesai dera su nedidelėmis R2R gamybos sąnaudomis. Rezultatas: 3M aplinkos našumas vis didėja, o produktų leistinieji nuokrypiai vis mažėja – kai kurių paviršių šablonams jie yra tokie maži kaip pusė šviesos bangos ilgio.


  Pe Icon

  Prognozuojamoji inžinerija ir modeliavimas

  Pasitelkdami sudėtingas kompiuterinio modeliavimo ir simuliavimo technologijas, 3M tyrėjai ir inžinieriai gali numatyti norimų sukurti medžiagų savybes ir paspartinti geresnių gamybos procesų kūrimą. Vykdydama šiuos virtualius eksperimentus 3M gali pagreitinti vertingų naujų elektroninių ekranų, lanksčių schemų ir radijo dažnio identifikavimo produktų kūrimą.


  Rp Icon

  Spindulinis apdorojimas

  Medžiagos daugelyje 3M produktų modifikuojamos arba tobulinamos pasitelkiant chemines reakcijas, kurias sukelia spindulinis apdorojimas, pvz., kietinimą, skersinius ryšius ir polimerizaciją. Naudojame ultravioletinius ir elektronų spindulius, dažnus lazerio impulsus, vainiką, liepsną ir kitas technologijas kurdami smulkius šablonus struktūriniuose abrazyvuose ir ryškumą užtikrinančiose plėvelėse, vaizdus apsauginėse plėvelėse, unikalias paviršių charakteristikas atspindinčiose dangose ir papildomas funkcijas daugybėje kitų produktų.


  Su Icon

  Paviršių modifikavimas

  3M gilinasi į daiktų paviršius daugiau nei bet kokia kita bendrovė. Kuriame unikalius paviršius, naudodami mikroreplikacijos technologiją. Be to, modifikuojame plėvelių ir pluoštinių medžiagų paviršius, naudodami vainiko, šiluminio apdorojimo ir apdorojimo garais technologijas. Naudodami šias sudėtingas priemones galime padidinti medžiagos imlumą skysčiams ir klijams, keisti jos kietumą, padidinti atspindžio gebą ar kurti kitas naujas charakteristikas.


  Vp Icon

  Apdorojimas garais

  Kritinės našumo charakteristikos dažnai priklauso nuo tikslaus padengimo metalais, oksidais ar polimerais. Per daugelį metų 3M puikiai ištobulino dengimo garais procesą. Daugelio dabartinių mūsų produktų unikalus patvarumas, atspindžio geba, ribinės ir cheminės savybės gautos pasitelkus sukauptas žinias šios specifinės gamybos technologijos srityje.

 • We Icon

  Pagreitinta erozija

  3M produktai skirti lauke naudojamiems elementams. Klientai gali būti tikri, kad mūsų eismo saugos medžiagos, ženklai ir kiti produktai bus patikimi net ilgą laiką naudojami nepalankiomis oro sąlygomis. Siekdama užtikrinti didelį našumą, 3M sukūrė technologijas, pakartojančias ekstremalias šviesos, šilumos, šalčio ir drėgmės sąlygas, su kuriomis susiduriama išorėje. Derindama realaus pasaulio ir pagreitinto išlaikymo sąlygas, 3M sukūrė neprilygstamą galimybę įvertinti, analizuoti reikalavimus, esant nepalankiausioms aplinkos sąlygoms, ir į juos reaguoti.


  An Icon

  Analitiniai tyrimai ir technologijos

  Pasitelkus naujas pasaulines technologijas kuriami klientams reikalingi sprendimai, o mokslininkams tenka atsakyti į daugybę klausimų: Kas tai? Kaip tai veikia? Ar galime tai patobulinti? Kad atsakytų į šiuos klausimus, 3M sukūrė išskirtines medžiagų ir procesų vertinimo, apibūdinimo ir analizavimo priemones. Naudodami visame pasaulyje pasklidusius centrus 3M mokslininkai gali pasikliauti mūsų analizavimo pranašumais visais produktų kūrimo etapais: nuo koncepcijos iki pavertimo pelno šaltiniu ir gamybos.


  As Icon

  Taikomoji programinė įranga

  Naudojant taikomąją programinę įrangą valdoma, stebima, vykdoma sąveika ir įgalinama daugybė 3M inovacijų, pradedant oro filtravimo įrenginiais ir baigiant įmonių lygiu taikomomis RFID priemonėmis, skirtomis medicininiams įrašams stebėti. Taikomoji programinė įranga gali būti vykdoma žiniatinklio naršyklėje, įprastuose staliniuose kompiuteriuose ir nešiojamuosiuose įrenginiuose arba gali būti integruota į specialios paskirties elektroninę aparatinę įrangą ar sistemas. 3M naudoja pažangiausias priemones ir technikas kurdama taikomąsias programas, kurios būtų patikimos, saugios ir lengvai naudojamos.


  Es Icon

  Elektronika ir programinė įranga

  3M ištobulino savo įgūdžius elektronikos ir programinės įrangos technologijų srityje. Šiandien elektronikos elementų randama daugelyje 3M produktų, įskaitant dantų skenerius, 3M™ Littmann® elektroninius stetoskopus ir 3M™ sienų valdymo sistemas. 3M pažangi programinė įranga yra esminė šių produktų dalis, generuojanti išmanius (matematikos ir informatikos) algoritmus. Derindama pasaulyje pirmaujančias medžiagas, apdorojimo ir inžinerijos žinias 3M elektronika ir programinė įranga yra galinga platforma, kurią pasitelkus galima kurti išmanias medžiagas, įrenginius ir sistemas bei teikti išmaniąsias paslaugas.


  In Icon

  Tikrinimas ir įvertinimas

  Norint užtikrinti itin tikslią 3M gamybą, kai tam tikrais atvejais leistinieji nuokrypiai turi būti mažesni nei pusė šviesos bangos ilgio, reikia atitinkamų tikslių priemonių produktų kokybei vertinti ir tikrinti. 3M sukūrė optines infraraudonųjų ir ultravioletinių spindulių jutiklių sistemas, matavimo prietaisus ir kitas patentuotas priemones, skirtas našumui, stiprumui, spalvai, atspindžio gebai ir storiui matuoti. Atsižvelgdami į šiuos ir kitus parametrus galime tiksliai ir greitai patvirtinti, kad mūsų procesai veikia itin produktyviai ir vienodai, o produktai atitinka visas klientų specifikacijas.


  Is Icon

  Integruotas sistemų dizainas

  Sudėtingoms sistemoms kurti reikalingi visapusiai inžineriniai sprendimai. Integruodama su programine įranga, elektronika ir mechanika susijusias žinias 3M kuria sistemas, kurios papildo viena kitą ir užtikrina išskirtinį našumą. Šios disciplinos toliau tobulinamos taikant prognozuojamąjį modeliavimą, žmogiškųjų faktorių inžineriją ir pramonės dizainą. Rezultatas – tai įvairiomis funkcijomis ir elegancija pasižymintys produktai, kurie gali būti itin paprasti, pvz., lipnios juostelės laikiklis ar šlifavimo įrankis, ir labai sudėtingi, kaip 3M kelių dimensijų cirkuliavimo ir saugos sistemos, skirtos bibliotekoms.


  Is Icon

  Procesų projektavimas ir valdymas

  Tikslumas, nuoseklumas, konkurencinga kaina ir saugumas: sudėtingų gamybos technologijų lūkesčiai dideli. Tik kelios įmonės pasaulyje gali konkuruoti su 3M projektuodamos ir vykdydamos sudėtingiausius nuolatinius procesus, ypač rulonų apdorojimo, padengimo ir džiovinimo. 3M pranašumai apima prognozuojamąją inžineriją ir modeliavimą, procesų jutiklių ir grįžtamojo atsako sistemas bei ilgametę patirtį chemijos, mechanikos ir elektros inžinerijos srityse. Rezultatai akivaizdžiai matomi kiekviename aukštos kokybės 3M produkte, kuriuos, atsižvelgiant į vietinės rinkos poreikius, galima greitai modifikuoti.