Automobilių maskavimas atliekant remonto darbus

Automobilių maskavimas atliekant remonto darbus

 • 3M maskavimo sistemos gali būti naudojamos atliekant visus paviršiaus dengimo ir remonto darbus – nuo standartinės maskavimo juostos iki specialių panaudojimo atvejų ir sprendimų. 3M yra viena didžiausių ir labiausiai patyrusių lipniųjų juostų gamintojų visame pasaulyje. Atliekant automobilių apdailos darbus, maskavimo juostoms tenka svarbus vaidmuo visų pagrindinių procesų metu. Aktyvūs 3M tyrimų ir plėtros darbai užtikrina novatoriškų produktų įtraukimą, kad klientų darbo procesai būtų saugesni.
  Tokie novatoriški pavyzdžiai – pažangi ertmių maskavimo juosta Soft Edge Foam Masking Tape Plus ir perėjimo juosta Scotch® Transition Tape. Naujas šių dviejų produktų dizainas padeda išgauti gerokai švelnesnius dažų kraštus ir perėjimus ir gerokai sumažina pakartotinių darbų poreikį. Tai tik du iš daugelio 3M produktų, iš tiesų patobulinančių kėbulo remonto dirbtuvių darbo procesą.

Bendras automobilio maskavimas

 • Prieš bet kokį automobilio remontą ar dažymą automobilio dalis, su kuriomis nebus dirbama, būtina apsaugoti, kad nebūtų nepageidaujamai apgadinta, sutepta ar užpurkšta dažų.

  Kruopštus darbas nuo pat pradžių sumažina ar net pašalina bet kokio vėlesnio valymo ar atitaisymo poreikį.

  Maskavimo veiksmus, kuriems reikia daug laiko, galima sumažinti naudojant aukštos kokybės medžiagas ir tinkamas technologijas. Visada verta investuoti į aukščiausios kokybės maskavimo juostas, kurias galima lengvai pašalinti – niekas nenuslys, nesusisluoksniuos arba neliks lipnaus sluoksnio liekanų.

  Paprastai būtina naudoti ir turėti paruoštas toliau nurodytas medžiagas:

   

  • Salono apsaugos apdangalai sėdynių ir pėdų srityje;
  • Maskavimo juostos;
  • Maskavimo plėvelės;
  • Maskavimo popierius
  • Specialios maskavimo juostos, pvz., Soft Edge Foam Masking Tape Plus, skirtos ertmėms, arba tikslių linijų juostos aiškioms linijoms.

   

   

   

Ertmių maskavimas

 • Jei norite greitai ir patikimai užmaskuoti ertmes, naudokite maskavimo juostą 3M Soft Edge Foam Masking Tape Plus, kuri idealiai tinka judančioms automobilio dalims, pvz., durims, variklio gaubtui ar bagažinės dangčiui. Juostą klijuokite palei automobilio kėbulo liniją jos NEIŠTEMPDAMI ir švelniai spausdami abiem kryptimis. Vienas dydis tinka visoms angoms.

Specialieji maskavimo procesai

 • Atskiroms detalėms maskuoti, pvz., durų rankenėlėms, papuošimams, buferiams ar plastikinėms detalėms, geriausia naudoti specialios paskirties produktus, tokius kaip tikslių linijų juostos, pvz., Scotch® Fine Line Tape 471, padedančius tiksliai ir itin lanksčiai sekti kontūrus ir kraštus. Naudojant specialios paskirties produktus sutaupoma laiko, medžiagų ir nereikia daryti atitaisymo darbų.

Išsamus žinynas – maskavimas atliekant remonto darbus


 • 1 žingsnis

  1 žingsnis – paviršiaus valymas

  Pašalinkite riebalus nuo taisomo paviršiaus ir aplink esančių vietų – vadovaukitės dažų gamintojo rekomendacijomis. Šiam veiksmui atlikti puikiai tiks 3M skydų šluostės 34567.

 • 2 žingsnis

  2 žingsnis – maskavimo plėvelės naudojimas

  Visą automobilį, išskyrus remontuojamą dalį, uždenkite naudodami pasirinktą 3M maskavimo plėvelę.
  Naudojant 3M maskavimo plėvelę sutrumpėja darbo laikas, nes automobilį gali greitai uždengti vienas žmogus. Ši plėvelė prilips prie automobilio ir apsaugos paviršių, kad nebūtų netyčia apipurkštas. Galėsite viską matyti, nes ji yra perregima.

 • 3 žingsnis

  3 žingsnis – plotų aplink remontuojamą vietą paruošimas

  • Paruoškite didesnį perdažomą plotą naudodami ertmių maskavimo sprendimus, pvz., 3M Soft Edge Foam Masking Tape / Soft Edge Foam Masking Tape Plus ir (arba) 3M Scotch® Transition Tape, kurie klijuojami ant bet kokių judančių dalių automobilio kėbulo plyšiams uždengti.

  Jei reikia dirbti aplink gumines detales, jas apsaugos ir prilaikys 3M Lift’n Stick lipnioji juosta, leidžianti dažų plėvelei palįsti po guminėmis sandarinimo detalėmis ir suteikianti šioms detalėms itin tvarkingus apvadus.

 • 4 žingsnis

  4 žingsnis – plėvelės iškirpimas ir pritvirtinimas

  Iškirpkite maskavimo plėvelę aplink taisomą vietą, paruošdami ją glaistyti ir gruntuoti, ir pritvirtinkite 3M maskavimo juostomis.
  Norėdami pasiekti geriausių rezultatų, ant 3M maskavimo juostos klijuokite Scotch® Transition Tape, kad užtikrintumėte glotnų grunto kraštų perėjimą.

 • 5 žingsnis

  5 žingsnis – plėvelės pritvirtinimas prie kontūrų prieš pagrindo / skaidriąją dangą

  Prieš tepdami pagrindo ir skaidriąją dangą dar iškirpkite maskavimo plėvelę ir ją pritvirtinkite prie kontūro ir ertmių maskavimo priemonės.

 • 6 žingsnis

  6 žingsnis – rezultatas – teisingas maskavimo pašalinimas

  Teisingas maskavimo produktų nuėmimas

   

  • Maskavimo juostas ir plėvelę geriausia nuimti automobiliui ką tik išvažiavus iš džiovinimo kameros, kai jis dar šiltas.
  • Maskavimo juostą visada pašalinkite traukdami reikiamu kampu nuo paviršiaus. Traukiant mažesniu arba didesniu kampu yra didesnė rizika, kad ant paviršiaus liks lipnaus sluoksnio likučių.
  • Aukščiausios kokybės maskavimo juostų naudojimas atsiperka, nes mažesnė tikimybė, jog jos paliks lipnų sluoksnį ar suplyš, o jūs sutaupysite svarbiausio dalyko – darbo laiko!

   

Vaizdo įrašas „Kaip tai padaryti“ – maskavimas