Odos ir kūno apsauga atliekant remonto po avarijų darbus

 • Įprastomis sąlygomis oda gali pati sau padėti ir atsistatyti, bet tai nereiškia, kad ji nėra pažeidžiama. Kad tinkamai funkcionuotų, apsauginis odos sluoksnis turi visada palaikyti tam tikrą drėgmės ir riebalų lygį. Tik tokiomis sąlygomis odos elastingumas ir jos uždaras paviršius gali apsaugoti ją nuo potencialiai kenksmingų medžiagų, kad šios medžiagos neįveiktų odos barjero.

 • Švelnus odos valymas – odos priežiūra

  Odą visada reikia valyti kruopščiai, bet ir kiek įmanoma švelniau. Pasirūpinkite, kad darbo vietoje būtų odą saugančių valymo medžiagų, taip pat produktų, padedančių apsaugoti jūsų odą.

  Būtų geriausia, jei apsaugotumėte odą naudodami apsauginį odos kremą (be silikono!). Tokiu būdu padėsite odai apsisaugoti nuo kimbančių nešvarumų ir dervos ir vėliau ją bus lengva valyti.

  Kad ir kaip puikiai apsaugosite savo odą prieš pradėdami darbus, ne mažiau svarbi yra ir jos priežiūra darbo dienai pasibaigus. Kruopščiai nuvalę odą, visada ją gerai išdžiovinkite (nepamiršdami tarpupirščių), tada ištepkite greitai įsigeriančiu drėkinamuoju kremu.

 • Nešvarumai ant odos

  1) Nešvarumai ant odos

 • 2) Muilas / valymo priemonė sutraukia nešvarumus
  2) Muilas / valymo priemonė sutraukia nešvarumus
 • 3) Nuplaukite nešvarumus vandeniu
 • Kūno apsauga

  Rinkdamiesi apsauginius drabužius, turėtumėte įsitikinti, kad jie pagaminti iš aukštos kokybės lengvos, „kvėpuojančios“ medžiagos, kad kūnas neperkaistų ir būtų galima patogiai dirbti. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, ar produktas pagal klasifikaciją yra tinkamas darbams, kuriuos ruošiatės atlikti.
 • Pirštinės

   Atliekant daugumą darbų dažykloje, iš nitrilo gumos arba vinilo pagamintos (arba šiomis medžiagomis padengtos) pirštinės apsaugo nuo daugelio tirpiklių poveikio. Mūvėkite jas atlikdami įvairias užduotis, pvz., maišydami glaistą, sverdami ir maišydami dažus arba dengdami dažus / glaistą. Pirštines taip pat turėtumėte mūvėti dirbdami su vandenyje tirpiomis medžiagomis.

   Kėbulų remonto dirbtuvių darbuotojai turi apsaugoti savo rankas nuo mechaninių sužeidimų, pvz., įpjovimų, ir cheminių medžiagų, pvz., alyvos, klijų, valiklių, sandariklių ir pan., poveikio.

   Po ranka turi būti atskiroms užduotims atlikti skirtų įvairių pirštinių. Kaskart įsitikinkite, ar pasirenkate tinkamo tipo pirštines, ir keiskite jas, atsižvelgdami į reikiamą atlikti užduotį.

 • Apsauginiai batai

  Darbui skirti apsauginiai batai turi būti tvirti ir nekaupti elektrostatinio krūvio. Juos ypač reikia avėti dažymo kameroje arba vietose, kuriose įrengta metalinių grotelių grindų danga. Dirbant su bet kokiais sunkiais objektais, kurie gali nukristi, taip pat rekomenduojama pasirūpinti apsauginiais batais su plienine apsaugine nosele.