• 2 etapas – šlifavimas

  2 etapas – šlifavimas

  Dabar nušlifuokite paviršių naudodami 3 mm ekscentriko orbitą turintį dvigubo veikimo šlifuotuvą su minkštu atraminiu disku ir papildomą slopinimą užtikrinančiu paviršiaus disku. Šiam procesui tinkamiausia naudoti šlifavimo priemonė – specialus elektrostatiniu būdu padengtų dažų sluoksniui šlifuoti skirtas 3M™ Hookit™ šlifavimo diskas 337U (P320 šiurkštumo).

 • Step 5 b - Blending area preparation - whole area

  Step 5 b - Blending area preparation - whole area

  To prepare the whole blending area, use 3M P1000 abrasive (e.g.. 260L, Flexible Disc or Trizact™) with an interface pad on a DA machine.

Efektyvus šlifavimas atliekant remonto po avarijų darbus

 • 3M šlifavimo priemonės – idealus pagrindas puikiems dažymo darbų rezultatams. Asortimentą sudaro šlifavimo diskai ir juostos, rankinio šlifavimo priemonės, taip pat šlapiam šlifavimui skirti produktai. Tinkamai pasirinktos šlifavimo priemonės – tobulo transporto priemonių atnaujinimo rezultato pagrindas. Nesvarbu, ką darote – vykdote paruošiamuosius darbus, šlifuojate sausą gruntą, ar atliekate tikslų baigiamąjį šlifavimą: mūsų kokybiškos šlifavimo priemonės ir papildomi produktai sukurti taip, kad padėtų jums saugiai ir efektyviai atlikti procesų veiksmus, o ypač...

    

Šlifavimo procesų atliekant automobilio remonto darbus išsamus žinynas


Kėbulo glaisto šlifavimas – paviršiaus paruošimas gruntuoti

 • 1 etapas – taisomo ploto nuvalymas

  Ruošdami paviršių glaistyti, nuvalykite taisomą plotą ir pašalinkite visus prastai sukibusius dažus ar rūdis. Nušlifuokite iki pliko, švaraus metalo naudodami Cubitron™ II 150+ diską su dvigubo veikimo šlifuotuvu, kad išgautumėte tokį paviršių, ant kurio būtų galima tepti kėbulo glaistą.

 • 2 etapas – „Dry Guide Coat“ priemonės tepimas ir nuglūdintų kraštų suvienodinimas

  2 etapas – Dry Guide Coat priemonės tepimas ir nuglūdintų kraštų suvienodinimas

  Užtepkite 3M Dry Guide Coat priemonės, kad išryškintumėte visus 150+ įbrėžimus, tada suvienodinkite nuglūdintą kraštą aplink pliką metalą naudodami Cubitron™ II 220+ šlifavimo diską, kad jokie glaisto sudėtyje esantys tirpikliai negalėtų prasiskverbti į kraštus, dėl ko paviršius gali išbrinkti.

 • 4 etapas – Dry Guide Coat priemonės tepimas ant sukietėjusio glaisto

  Glaistui sukietėjus, padenkite paviršių 3M Dry Guide Coat priemone, kad pamatytumėte glaistyto paviršiaus struktūrą ir galėtumėte tiksliai ir greitai nušlifuoti. Dry Guide Coat priemonė taip pat padeda sumažinti šlifavimo priemonės užsikimšimą ir pailgina jos tarnavimo laiką.

 • 5 etapas – glaisto šlifavimas

  Naudokite 3M™ šlifavimo priemones 150+ Cubitron™ II su mašina arba tinkamu rankiniu blokeliu ir dulkių ištraukimo priedu, kad greitai suformuotumėte glaistytą plotą.

 • 6 etapas – Dry Guide Coat priemonės pakartotinis tepimas smulkiems įbrėžimams išryškinti

  Vėl užtepkite 3M Dry Guide Coat priemonės, kad išryškintumėte visus gilesnius įbrėžimus ir paviršiaus trūkumus, kuriuos reikės pašalinti naudojant švelnesnes šlifavimo priemones.

 • 7 etapas – įbrėžimų pašalinimas

  7 etapas – įbrėžimų pašalinimas

  Kad paruoštumėte paviršių padengti gruntu, pašalinkite visus 150+ įbrėžimus naudodami 220+ šiurkštumo priemones. Norėdami išgauti optimaliai lygų paviršių, naudokite šlifavimo priemonę su rankiniu blokeliu.

 • 8 etapas – galutinis šlifavimas prieš dengiant gruntą

  8 etapas – galutinis šlifavimas prieš dengiant gruntą

  Nušlifavę rankiniu būdu, naudokite dvigubo veikimo šlifuotuvą (Festool Automotive Systems LEX 150 / 5 arba Festool Automotive Systems ETS / EC 150 / 15) ir Cubitron™ II 220+, tada – P400 / P500 šiurkštumo šlifavimo priemonę, kad nuglūdintumėte paviršiaus kraštus ir pagerintumėte grunto sukibimą.

 • 9 etapas – taisomo ploto suliejimas

  Prieš ruošdami suliejamą plotą, laikinai apsaugokite visus aplink esančius kraštus maskavimo juosta.
 • 9a: naudokite 3M™ lanksčius šlifavimo lakštus P1000–P1200, kad paruoštumėte ploto, su kuriuo turi būti suliejama pagrindinė danga, kraštus ir stilizuotas linijas.
 • 9b: norėdami paruošti visą suliejamą plotą, naudokite 3M P1000 šiurkštumo šlifavimo priemonę (pvz., 260L+, lankstų diską arba Trizact™) su paviršiaus disku ant dvigubo veikimo šlifuotuvo.

 • 9c: naudodami Scotch-Brite™ pilkos spalvos diską su dvigubo veikimo šlifuotuvu ir dulkių ištraukimo priedu, nuvalykite paviršių, kad ant jo būtų galima dengti pagrindinę dangą, nušluostykite jį naudodami 3M skydų šluostę ir tinkamą riebalų šalinimo priemonę, tada užmaskuokite gruntuotą paviršių.

  Vadovaudamiesi dažų gamintojo rekomendacijomis, padenkite paviršių gruntu ir leiskite jam sukietėti.

Tikslus baigiamasis šlifavimas prieš dažymą – grunto paviršiaus paruošimas pagrindinei dangai dengti

 • 1 etapas – „Dry Guide Coat“ priemonės tepimas

  1 etapas – Dry Guide Coat priemonės tepimas

  Užtepkite Dry Guide Coat priemonės ant nugruntuoto ploto, kad galėtumėte kontroliuoti darbo eigą.

 • 2a etapas – paviršiaus išlyginimas

  2a etapas – paviršiaus išlyginimas

  Pirmasis grunto šlifavimo etapas atliekamas naudojant P320 / P400 šiurkštumo 3M šlifavimo lakštus, pritvirtintus prie rankinio blokelio, šlifuojant taisomos vietos centrinę dalį virš glaisto, siekiant išlyginti paviršių.
 • 2b etapas – pakartotinis Dry Guide Coat priemonės tepimas

  2b etapas – pakartotinis Dry Guide Coat priemonės tepimas

  Pakartotinai užtepkite Dry Guide Coat priemonės ant nušlifuotos vietos, kad išryškintumėte įbrėžimus, kuriuos reikia pašalinti.

 • 3 etapas – stilizuotų linijų rankinis šlifavimas

  3 etapas – stilizuotų linijų rankinis šlifavimas

  Kad nepradegintumėte paviršiaus atlikdami anksčiau nurodytus šlifavimo dvigubo veikimo šlifuotuvu veiksmus, visus taisomame plote esančius kraštus ir stilizuotas linijas pirmiausia reikia nušlifuoti rankiniu būdu, naudojant Hookit™ lanksčius šlifavimo lakštus P1000.

  Patarimas: svarbiausia šlifuojant nepažeisti grunto dangos ir vėl neatverti pliko metalo. Jei taip nutiko, būtinai padenkite šį plotą reikiamu grunto sluoksniu (žr. dažų gamintojo rekomendacijas). Ant blogai apdirbto ploto padengta pagrindinė danga bus tamsesnės spalvos ir galiausiai toje vietoje atsiras korozijos židinys.

 • 4 etapas – padengto grunto struktūros pašalinimas

  4 etapas – padengto grunto struktūros pašalinimas

  Dabar nušlifuokite paviršių naudodami Festool Automotive Systems LEX3 150 / 3 arba Festool Automotive Systems EETS / EC 150 / 3 su minkštu atraminiu disku. Naudokite P400 / P500 šiurkštumo šlifavimo medžiagą, kad pašalintumėte anksčiau padengto grunto struktūrą ir paliktumėte nepriekaištingą paviršių, ant kurio bus dengiama pagrindinė danga.

 • 5a etapas – suliejamo ploto paruošimas – kraštai

  5 etapas.

  Naudodami Scotch-Brite™ pilkos spalvos diską su Festool Automotive System dvigubo veikimo šlifuotuvu ir dulkių ištraukimo priedu, nuvalykite paviršių, kad ant jo būtų galima dengti pagrindinę dangą. Švariai nuvalykite paviršių naudodami 3M skydų šluostę ir tinkamą vandeninę riebalų šalinimo priemonę.

 • 6 etapas – galutinis valymas

  6 etapas – galutinis valymas

  Prieš dengdami pagrindinę dangą, kai automobilis jau yra dažymo kameroje, atlikite paskutinį veiksmą – nuvalykite paviršių naudodami 3M™ Tack Cloth Aqua šluostę.

Elektrostatiniu būdu padengtų dažų sluoksnio šlifavimas ruošiant naujas dalis

 • 1 etapas – plotų suvienodinimas

  1 etapas – plotų suvienodinimas

  Patikrinkite pakaitinę dalį – nuvalykite ją ir pašalinkite riebalus, atsižvelgdami į dažų gamintojo rekomendacijas.

  Pradėdami nuo vidinės dalies ir tęsdami link išorės, Scotch Brite pilkos spalvos šlifavimo priemone (iš ritinėlio arba rankinio padelio formos) suvienodinkite vidinį dalies plotą aplink kampus, briaunas ir kraštus.

 • 2 etapas – šlifavimas

  2 etapas – šlifavimas

  Dabar nušlifuokite paviršių naudodami 3 mm ekscentriko orbitą turintį dvigubo veikimo šlifuotuvą su minkštu atraminiu disku ir papildomą slopinimą užtikrinančiu paviršiaus disku. Šiam procesui tinkamiausia naudoti šlifavimo priemonė – specialus elektrostatiniu būdu padengtų dažų sluoksniui šlifuoti skirtas 3M™ Hookit™ šlifavimo diskas 337U (P320 šiurkštumo).

 • 3 etapas – dulkių pašalinimas

  3 etapas – dulkių pašalinimas

  Naudodami Scotch-Brite™ pilkos spalvos diską su dvigubo veikimo šlifuotuvu ir dulkių ištraukimo priedu, nuvalykite paviršių, kad jį būtų galima dengti gruntu.

  Atlikite galutinį valymą, atsižvelgdami į dažų gamintojo rekomendacijas, ir padenkite paviršių gruntu.